מפגש התנעה בנושא פרוייקט בתי הבד

מפגש התנעה מרגש התקיים השבוע בושא פרוייקט בתי הבד. המפגש כלל את האיחוד האירופי שממן את הפרוייקט, ואת השותפים לפרוייקט- מכון וולקני ועוד 6 מדינות נוספות באגן הים התיכון. במפגש הוצגו מהות הפרוייקט ושלבי הביצוע, ניתן מענה על שאלות שעלו מן השותפים וכל שותף שלוקח חלק בפרוייקט הציג את חשיבותו לאיזורו.
חשוב לציין כי פרוייקט בתי הבד בעל חשיבות גדולה למגדלי הזיתים בפרט ולכלכלה המקומית בכלל. הפרוייקט יתרום להשבחת שמן הזית באיזור, יתמוך במגדלים כעסקים קטנים ויביא לפיתוח תחום התיירות.
אנו מתרגשים ומצפים להמשך העבודה.

טיול להר גמל ולמערת יונים

מגלים את סודותיו של נחל צלמון

מהגשר ועד למפל

ראשי הרשויות של אשכול בית הכרם סיירו במשגב

ראשי רשויות מאשכול בית הכרם ומנכ"לית האשכול ערכו סיור לימודי במשגב. הסיור כלל סקירה כללית על משגב, שבעקבותיה ביקשו האורחים סיור נוסף – מקצועי וממוקד יותר בענייני מיחזור וסביבה, וביקור בכפר ערב אל נעים, שנמצא בעיצומו של המעבר ליישוב הקבע.
הביקור בערב אל נעים הותיר את האורחים פעורי פה. המראה של הפחונים הרעועים מול בתי האבן המהודרים והשינוי שמתרחש ממש מול העיניים בחיי התושבים – הותירו תחושה של היסטוריה בהתהוות והערכה רבה לפעולתה של משגב בתחום זה.
הביקור במשגב נערך במסגרת סדרת ביקורים של ראשי הרשויות זה ברשותו של זה.
אשכול בית הכרם הוקם בשנת 2013 במטרה להגביר את שיתוף הפעולה בין הרשויות ולתת יתרון לגודל
בשירותים שונים שהרשויות מספקות בדגש על תחום הסביבה. חברות בו הרשויות ראמה, נחף, כרמיאל,בענה, דיר אל-אסד, מג'ד אל-כרום, ומשגב. הסיורים, הפגישות והיחסים המקצועיים והבינאישיים הנרקמים במהלכם תורמים לשיתופי הפעולה ולשידרוג עבודת הרשויות במגוון תחומים

דילוג לתוכן