מסלול מעלה צביה

מעלה צביה הוא ישוב יחיד מסוגו בארץ וגם בעולם: יישוב קהילתי שכל תושביו חברים בתנועת האימן – תנועה פילוסופית- רוחנית-יישומית, התומכת בהתפתחות אנושית ובחיפוש פתוח ומתעדכן אחר המשמעות של חיי אדם. הישוב נוסד בשנת 1986 והוא קרוי על שמה של צביה לובטקין, ממנהיגות מרד גטו ורשה. התפיסות הפילוסופיות של חברי הקהילה באות לידי ביטוי בכל תחומי החיים בישוב: בגישה האקולוגית ובתכנון הנופי והאדריכלי, בפרויקטים חברתיים,  ביום יום של הקהילה ושל התושבים, בקשר עם הסביבה הקרובה, במערכת חינוך ייחודית, ועוד.  חברי מעלה צביה מזמינים אתכם לסיור מודרך בישוב. נבקר במבנים ובפינות חמד, ונשתף בסיפורים שמאחוריהם – הפעמון, תעלות המים, האגם, מרכז המוסיקה ועוד. נספר על תפיסת העולם של האימן והביטויים המגוונים שלה במעלה צביה, ונזמין אתכם לשאול שאלות. למעוניינים, ניתן לשלב בביקור גם סדנאות חווייתיות. ישנה אפשרות ללינה וארוחות.

מבין הסדנאות:

"סיפורים חיים“ – סדנא חווייתית באוהל יורט מונגולי. המנחה והמשתתפים יוצרים יחד סביבה אנושית המאירה רגעים קטנים וסיפורים מהיום-יום באור חדש ובמשמעות מיוחדת.

אֶלֶקטרֹוּביקס Electrobics -סדנא בתנועה – התנסות בתרגילי תנועה אשר פותחו בדרך האימן על פי המבנה האנרגטי של האדם, לניקוי, איזון וטעינה אנרגטית.

לכוון את המגנט הפנימי – סדנא בהליכה על ”קורה“ – קורת עץ באורך 100 מטר, מוגבהת כחצי מטר מעל הקרקע משמשת בטכניקה מיוחדת של הליכה מדיטטיבית. הסדנא מסייעת למיקוד, כיוונון וקבלת החלטות – בכל נושא שבוחרים – לבד ויחד בצוות.

אקולוגיה אנושית פורייה – היכרות עם גני מרפא והתנסות בשהות בסביבה שעוצבה למען בני אדם. איך ליצור בקטן סביבה מרפאה ומאפשרת – בבית , בחצר או במקום העבודה.

תבנית החינוך המוזהב – הרצאה, שיחה ומפגש עם מחנכים ותלמידים בבית הספר במעלה צביה. מומלץ לאנשי חינוך ולכל מי שמגדל ילדים, או שהיה פעם ילד… סיורים מודרכים וכן סדנאות ואירוח יש לתאם מראש עם יעל או רותי בטלפונים: 6619153-04 ,6619020-04 ,8564077-050 ובמייל yael@maalezvia.org.il  נשמח לראותכם!